+90 (216) 394 20 00
Sosyal Medya Hesaplarımız

Projelerinize Özel Raf Sistemleri

27 Mart 2019
38 kez görüntülendi

Özmal arazilerimizde bulunan depolarımızda projelerinize özel yatırımlar yapıyoruz. Uzun vadeli iş planlamnızı yapıyor ve tedarik zinciri yöneriminizi aklınızdan çıkartıyoruz.

  • Özel raf projelerimiz;
  • Sırt sırta raf sistemleri,
  • Mezanin raf sistemleri,
  • Yüksek irtida raf sistemleri,
  • Ağır yük raf sistemleri,
  • Hafif ve orta yük raf sistemleri,
  • Hareketli raf sistemleri,
  • İçine girebilir raf sistemleri,
  • Sipariş hazırlama raf sistemleri,
  • Küçük parça raf sistemleri,

İhtiyacınıza Göre Depolama Raf Sistemi Çözümlerimiz

Sırt Sırta Raf Sistemlerimiz

İşletmelere azami depolama alanı yaratarak, depo alanında maksimum yer kullanımı amaçlar.Modüler yapısıyla maksimum alan tasarrufu sağlar.

En yaygın, ekonomik ve geniş kullanım alanına sahip olan depolama sistemidir.

Sırt sırta raf sistemi, paletli veya sandık-sepet ile istiflenecek ağır malların depolanmasını sağlayan geniş kullanım olanağına sahip en yaygın depolama sistemidir. Bu sistem çeşit açısından çok ve miktarlarında fazla olduğu durumlarda stoklanan ürün için uygun olup, depo alanında optimum istifade ve mükemmel kullanım sağlar.Proje talebinize göre depolarımızda uygun lokasyonda dedike olarak kurulum hizmetimiz il uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz.

Mezanin Raf Sistemlerimiz

Mezanin sistemlerde depo hacmini sistemin kat sayısı belirlediği için bina yüksekliğinin en iyi seviyede kullanılmasını sağlar. Depo yüksekliğini kullanamayan işletmeler için kullanım alanları oluşturmakta etkili bir yöntemdir.

Elle yükleme yapılabilen mezanin sistemler, ürünlerin istenilen yere konulması ve istenildiği anda kolay ulaşılması gibi avantajlara sahiptir. Ürünlerin gruplandırılması kolayca yapılabilmektedir, böylece sipariş hazırlamada ürün toplamada ve ürün yerleştirmede kolaylık sağlanmaktadır.Proje talebinize göre depolarımızda uygun lokasyonda dedike olarak kurulum hizmetimiz il uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz.

Yüksek irtifa Raf Sistemimiz

Çok palet taşıyabilen, ayarlanabilir palet raflarıdır. Dar koridor sistem forkliftleri (Turret Truck) ile uyumlu olan bu sistemde montaj binadan bağımsız olarak yapılır. Böylece istenilen değişiklikler bina içerisinde kolayca uygulanabilmektedir.

Highrack raf sistemi, paletli veya sandık-sepet ile istiflenecek ağır malların depolanmasını sağlayan geniş kullanım olanağına sahip en yaygın depolama sistemidir. Bu sistem çeşit açısından çok ve miktarlarında fazla olduğu durumlarda stoklanan ürün için uygun olup, depo alanında optimum istifade ve mükemmel kullanım sağlar. En yaygın ve geniş kullanım alanı olan bu sistem ayarlanabilir yatay ( Travers ) eleman yükseklikleri ( kat aralıkları ) sayesinde, ihtiyaç duyulan her endüstri dalındaki depolarda uydulanıp kolaylıkla adapte edilebilmektedir.

Serbest alan tertibi, manuel-otomatik istif makinalarıyla kullanılabilir olması, yükleme yüksekliklerinde ve genişliğinde esnek oluşu, hemen hemen bütün depolama prensiplerine ( FİFO – FİLO ) uygunluk sağlayışı açısından da çok önemlidir. Ayrıca montajı çok kolay olup kullanılan sistem, zaman ve yer tasarrufu sağladığı gibi pahallı istif araçlarına gerek duyulmadan ve depolarda ek masrafa yol açmadan kullanılabilir. Genelde bu sistem diğer sistemlerle birlikte kullanılarak çeşitliliği artırmaktadır. Ayrıca en küçük alandan en karmaşık depolara kadar geniş bir kullanım sistemi sağlar.Proje talebinize göre depolarımızda uygun lokasyonda dedike olarak kurulum hizmetimiz il uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz.

Ağır Yük Raf Sistemlerimiz

Özellikle paletli ürünler için en ideal depolama yöntemidir.

Diğer depolama sistemleri ile beraber kurulum imkânı sağlar. Ağır ürünlerin depolanmasını kolaylaştırır. Kullanılan raflar kuvvetli ve eğilmez bir yapıya sahiptir. Bu nedenle depolanan ürünler ezilme ve diğer zararlara karşı korumalıdır.

Günümüzdeki gereksinimler nedeniyle ürün çeşitliliği devamlı artış göstermektedir. Bu aşamada deponun düzenlenmesi ve sipariş hazırlanması için uygun olan bu sistem, depoda manevra ve hızlı sipariş hazırlama olanağı sağlamaktadır.

Paletli raf sisteminde çok yüksek değerlere ihtiyaç duyulmayan her hacimde, ağır yükleri depolamak için tercih edilir.Proje talebinize göre depolarımızda uygun lokasyonda dedike olarak kurulum hizmetimiz il uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz.

Hafif ve Orta Yük Raf Sistemleri

Özellikle orta ve küçük hacimdeki ürünler için en ideal depolama yöntemidir.

Diğer depolama sistemleri ile beraber kurulum imkânı sağlar. Küçük hacimli ürünlerin depolanmasını kolaylaştırır. Kullanılan raflar kuvvetli ve eğilmez bir yapıya sahiptir. Bu nedenle depolanan ürünler ezilme ve diğer zararlara karşı korumalıdır.

Günümüzdeki gereksinimler nedeniyle ürün çeşitliliği devamlı artış göstermektedir. Bu aşamada deponun düzenlenmesi ve sipariş hazırlanması için uygun olan bu sistem, depoda manevra ve hızlı sipariş hazırlama olanağı sağlamaktadır.

Paletli raf sisteminde çok yüksek değerlere ihtiyaç duyulmayan her hacimde, ağır olmayan yükleri depolamak için tercih edilir.

Hafif tip raf sistemidir.Elle ulaşılabilecek, her türlü malın istiflenmesine uygundur. Küçük parçaların ve orta büyüklükteki parçaların istiflenmesinde, özel kayıt sistemi yapılarak aranan malzemenin bulunması kolaylaşır. Ürününüze uygun, istenen ölçülerde hazırlanır, kullanım kolaylığı ve düzen sağlar.Proje talebinize göre depolarımızda uygun lokasyonda dedike olarak kurulum hizmetimiz il uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz.

Hareketli Raf Sistemleri

Raylar üzerinde hareket edebilen raflardan oluşur. Stoktaki ürünlere sadece ilgili koridorun açılması ile ulaşmayı mümkün kılan, raylar üzerinde hareket edebilen şasilere monte edilmiş raflardan oluşan yüksek yoğunluklu bir depolama sistemidir.

Aynı taban alanında, hareketsiz raf sistemlerine kıyasla %80’e varan oranlarda ekstra depolama imkanı yaratır. %40’ın üzerinde alan tasarrufu sağlayabilmesi nedeniyle ayı miktarda depolama daha küçük bir alanda gerçekleştirildiğinden depo içerisinde başka faaliyetler için de yer kazanma şansı doğmaktadır. -40 dereceye kadar soğuk hava depoları için ideal çözümdür. Yüksek depolama kapasitesi sayesinde hem kısa sürede kendini amorte eden bir yatırım hem de düşük enerji sarfiyatıyla kazandırmaya devam eden bir sistemdir.Proje talebinize göre depolarımızda uygun lokasyonda dedike olarak kurulum hizmetimiz il uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz.

İçine Girilebilir Raf Sistemleri

Paletli ürünlerin derinlemesine istiflenmesini sağlayan bu sistemde, istifleme araçları yükleme kanallarını bir koridor gibi kullanarak, arkadan öne doğru doldururlar. Böylece yüklerinizi blok olarak yerleştirme ve boşaltma imkanı sağlanmaktadır. Yine bu sistemde yükleme için travers yerine raylar kullanılmaktadır.

Drive-in’in tek yönlü girişe sahip olması nedeniyle son giren ilk çıkar (lifo) metoduna uygun olarak istifleme yapılabilir.Düzenli ürün sirkülasyonuna sahip işletmeler için idealdir.Büyük miktarda aynı cins mallar için uygun olup bu tür mallar için yer kaybı olmadığından fazla miktarlarda stok yapılabilir. Palet ebatları bakımından aynı genişlik ve uzunluktaki mallar için uygundur. İçine girilebilir rafları, özellikle çeşit ve nitelik bakımından aynı özelliklere sahip olan, büyük hacimli ve yüksek miktarda stoklanması gereken ürünler için ideal çözümdür. Aynı zamanda soğuk hava depolarında optimum depolama imkanı sağlaması bakımından idealdir.

Depolama ilk giren son çıkar ( FİLO ) prensibine göre gerçekleşmektedir. Son kullanma tarihi veya ürün lot numaraları kolayca takip edilebilir.

İstifleme araçları yükleme alanını bir koridor gibi kullanarak malları arka üsten ön alt tarafa doldurarak gelir. İlk konan ürün raftan en son alınır yani bir yönden kullanılabilmektedir. Ayrıca otomatik malzeme akışına entegre edilebilir olması bir diğer ayrıcalığıdır.Proje talebinize göre depolarımızda uygun lokasyonda dedike olarak kurulum hizmetimiz il uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz.

Sipariş Hazırlama Raf Sistemleri

Sipariş hazırlama işleri, depoda uygulanan en zor işlerdendir. Sipariş hazırlama işine doğrudan geçiş her zaman sağlanabilmelidir. Özellikle küçük paket ve koli hazırlanmasında idealdir.

Paletli raf sisteminde çok yüksek değerlere ihtiyaç duyulmayan büyük hacimli, ağır olmayan yükleri depolamak için tercih edilir.Hafif tip raf sistemidir.Elle ulaşılabilecek, her türlü malın istiflenmesine uygundur.Küçük parçaların ve orta büyüklükteki parçaların istiflenmesinde, özel kayıt sistemi yapılarak aranan malzemenin bulunması kolaylaşır. Ürününüze uygun, istenen ölçülerde hazırlanır, kullanım kolaylığı ve düzen sağlar.Proje talebinize göre depolarımızda uygun lokasyonda dedike olarak kurulum hizmetimiz il uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz.

Küçük Parça Rad Sistemlerimiz

Sipariş hazırlama işleri, depoda uygulanan en zor işlerdendir. Sipariş hazırlama işine doğrudan geçiş her zaman sağlanabilmelidir. Özellikle küçük paket ve koli hazırlanmasında idealdir.

Paletli raf sisteminde çok yüksek değerlere ihtiyaç duyulmayan büyük hacimli, ağır olmayan yükleri depolamak için tercih edilir.Hafif tip raf sistemidir.Elle ulaşılabilecek, her türlü malın istiflenmesine uygundur.Küçük parçaların ve orta büyüklükteki parçaların istiflenmesinde, özel kayıt sistemi yapılarak aranan malzemenin bulunması kolaylaşır. Ürününüze uygun, istenen ölçülerde hazırlanır, kullanım kolaylığı ve düzen sağlar. Proje talebinize göre depolarımızda uygun lokasyonda dedike olarak kurulum hizmetimiz il uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz.