+90 (216) 394 20 00
Sosyal Medya Hesaplarımız

Depolama Hizmeti Veren Firmalar

15 Nisan 2005
27 kez görüntülendi
Depolama Hizmeti Veren Firmalar

Depolama hizmeti veren firmalar arasında hem kurumsal hem de kurumsal olmayan yapılarla karşılaşılabiliyor. Ancak lojistik sektörünün gelişimiyle birlikte bunun kurumsallık açısından bambaşka bir boyuta ulaştığını da vurgulamadan geçmeyelim. Yani temelde depolama hizmetlerinin tümü profesyonel bir bakış açısıyla yönetilebiliyor. Burada en mühim olan unsur ise firma seçimine dönüşüyor. Seçtiğiniz firmanın sektör genelindeki tecrübesi, iş kolları, sağladığı hizmetler ve portföyü size fikir verebilir. Yıllardır nakliye ve depolama hizmeti sağlayan ve büyük şehirler dışında yurtdışı transfer işlemlerinde dahi aktif olan firmaların kozu büyük olabiliyor.

Depolama hizmeti almak için öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Bazı işletmelerin üretim öncesi veya üretimin aksamaması açısından depolama hizmetine başvurdukları söylenebilir. Bunun yanı sıra üretim sonrasında çok daha ciddi bir stok yönetimine ihtiyaç duyulmaktadır. Yalnızca yurtiçi değil yurtdışı ticaret aktivitelerinde de bu durumla karşılaşılabilmektedir. İthalat ve ihracat ile uğraşan firmaların çok büyük bir çoğunluğunun depolama ile nakliye hizmetini aynı firmadan temin ettikleri biliniyor.

Çünkü güvenilir lojistik firmaları sayesinde nakliye ve taşımacılığın yanında gümrükleme, depolama, ambalajlama ve ürün kontrolü açısından da önemli adımlar atılabiliyor. Bunu stok yönetimi dışında kontrollü bir iş yükü olarak tanımlamak mümkün hale geliyor. Ürünlerin hangi lokasyonda olduğundan hangi şartlarda depolandığına kadar pek çok detayı tercih edebiliyorsunuz. Depolama şirketleri için müşteri memnuniyetinin temel noktalarından birisi süreç ve kapasite sıkıntısı yaşatmamalarıdır. Bilhassa büyük şehirler ve organize sanayi bölgelerinde bu tip durumlarla karşılaşılmadığı söylenebilir.

Depolama Fiyatları

Depolama firmaları tarafından sunulan fiyat listeleri elbette ki belirli bir nizam içerisinde belirlenmektedir. Ancak alacağınız hizmetin içeriği ve niteliği fiyat etiketini her zaman belirler. Size nakliye açısından en uygun lokasyonu sağlayan, stok takibi ve anlık olarak ürünlerinizle ilgili destek sunan ya da dilediğiniz transfer işlemlerini problem yaşatmadan başlatabilen depolama şirketleri daha pahalı gelebilir. Alacağınız hizmetin ürün cinsi, miktarı, depolanacağı süre ve depolama koşulları ile de doğrudan bağlantılı olduğu unutulmamalıdır.

Türkiye’nin en iyi depolama şirketleri araştırıldığında nakliye, ithalat ve ihracat aşamasında gümrükleme, depolama gibi pek çok alanda faaliyet gösterdiklerini görüyoruz. Müşteri talebiyle doğru orantılı olarak gelişen bu sektörün geçmişten beri gelişimini sürdürdüğünü de fark etmek mümkün. Bu gelişimin ileride de sürerek tüketim toplumu kavramı devam ettiği müddetçe var olacağı su götürmez bir gerçek.

İstanbul’da depolama tesisleri açısından Anadolu yakası çok daha sık tercih edilmektedir. Burada elbette ki Türkiye’nin diğer illerine transfer ve yurtdışı transferlerde kullanılabilecek alternatifler göz önünde tutuluyor. Fakat İstanbul Avrupa yakasında depolama firmalarının da sayısının arttığı gözlemleniyor. Bu tip ürün tedarik ve ulaştırma hizmetlerinin tümü için güven, kalite ve hız önem taşımaktadır. Ürünleriniz hasarsız ve zamanında belirlenen lokasyona ulaşması kadar belirttiğiniz stok miktarının da uygun koşullarda depolanabiliyor olması önem arz etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?